Termeti plasariti edhe ndertesën e ambasadës gjermane në Tiranë – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Godina e Ambasadës së Gjermanisë në Tiranë është dëmtuar nga tërmeti. Foto është publikuar nga vetë ambasada. Stafi i ambasadës jep mbështetje edhe për shqiptarët e prekur nga lëkundjet e tokës.
“Tërmetet e fundjavës na tronditën gjithashtu ne dhe ambasadën tonë. ⚠ Mendimet tona shkojnë tek gjithë shqiptaret dhe shqiptarët të cilët janë lënduar ose shtëpitë e të cilëve janë dëmtuar rëndë.

Shpresojmë që të gjithë ta kalojnë shpejt këtë tronditje dhe pasojat e tij”, thuhet në reagimin e Ambasadës Gjermane.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu