Mbaron karburanti, spitali më i madh i Gazës rrezikon mbylljen, në udhëkryq fati i 40,000 personave  

0
Gjigandi

Ne kemi konfirmim nga spitali Al-Shifa, më i madhi në Gaza, se është disa orë larg mbylljes nëse nuk lejohet karburant në Rripin e Gazës, raporton Aljazeera.

Kjo e hedh në të panjohur fatin e rreth 40,000 të evakuuarve që janë strehuar në spital, mijëra palestinezëve të plagosur dhe foshnjave në inkubatorë.

Netanyahu dhe kabineti i tij vendosën të mos lejojnë karburantin në Gaza. Ata gjithashtu nuk kanë dhënë asnjë parakusht se si karburanti mund të hyjë në Gaza.

Kjo i ka lënë spitalet pa mundësi për të vazhduar punën.

 

RonaTyra

p.k\dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu