Skandali ‘McGonigal’, Bardhi i përgjigjet SPAK, dorëzon aktpadinë e prokurorisë amerikane

0
Gjigandi

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kërkesës së SPAK për dorëzimin e aktpadisë fillestare të drejtësisë amerikane.

Kjo aktpadi lidhet me hetimet që nisi prokuroria e posaçme pas skandalit të ish-agjentit të FBI-së, Charles McGonigal dhe zbulimit të lidhjes së tij me qeverinë shqiptare.

Bardhi ka dërguar materialet e kërkuara, teksa në letër ai shprehet se ka besim që SPAK të kryejë një hetim të plotë lidhur me këtë çështje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu