Si te kuptojme nese vaji i ullirit ka skaduar – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Vaji i ullirit është një nga ushqimet më të shëndetshme të dietës tonë mesdhetare. Por a e dini që edhe ky produkt ka një datë skadimi si cdo produkt tjeter. Nese jo, jua themi ne: Kur skadon vaji i ullirit? E vërteta është që ky produkt nuk skadon kurrë. Ose, të paktën, nuk ka të njëjtin efekt si mishi  apo peshku. Në fakt, nëse shikoni etiketimin e tij, do të shihni që data e korrjes dhe data e preferuar e konsumit është e shënuar. Në dallim nga data e skadimit, ai përcakton kohën që produkti duhet të ruajë të njëjtat vlera si në kohën e paketimit. Pas kësaj date, vaji nuk është i garantuar të ketë cilësinë origjinale. Edhe pse kjo nuk do të thotë që ju do të ndjeni shqetësime në organizmin tuaj.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu