Shikoni si është çarë godina e Kryesisë së Kuvendit pas tërmetit – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Tërmeti i fuqishëm që goditi pasditen e djeshme Shqipërinë, ka shkaktuar dëme të mëdha në Tiranë dhe Durrës.
Ky tërmet i tmerrshëm lëndoi mbi 100 njerëz, ndërsa dëmtoi një mori banesash e pallatesh. Plasaritjeve nuk iu kanë shpëtuar as godinat e institucioneve shtetërore.

Edhe godina e Kryesisë së Kuvendit ka pësuar çarje.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu