Sekuestrohet 157 kg droge, 32 arrestime mes tyre shqiptare – Lajmi i Fundit – Lajme

0
50
Gjigandi

Rreth 157 kg kokainë, hashash dhe marijuanë janë sekuestruar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Itali.   Mediat fqinje shkruajnë se në pranga kanë rënë 32 persona kryesisht me origjinë shqiptare.   Drogërat vinin nga që vinin nga Shqipëria, Spanja dhe Hollanda dhe me daljen në treg do të siguronin rreth 6 milion euro. Operacioni i Guardia di Finanzs nën drejtimin e Prokurorit Publik të Bergamos vepruan për arrestimin e personave në Brescia, Bergamo, Monza, Reggio Emilia dhe Bolzano.  

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu