Refuzimi i negociatave, Kotzias: Macron do te jete pergjegjes per cdo te keqe ne rajon – Lajmi i Fundit – Lajme

0
98
Gjigandi

Vazhdojne kritikat e personaliteteve nderkombetare te diplomacise ndaj presidentit francez Emanuel Macron. Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias deklaron se Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave. “Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim”, shkruan Kotzias. Statusi i Kotzias Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim. Prandaj do të jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon.

Lexo edhe:  Emigrantët pengohen të votojnë/ Kristaq Kume zbulon “kurthin” në draftin e Reformës Zgjedhore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu