Premier League në kaos, fajin e kanë futbollistët

0
14
Gjigandi

Alarmi Coronavirus po fillon të zbutet në Angli, edhe pse rastet vazhdojnë të jenë shqetësues. Drejtuesit e futbollit britanik vlerësojnë mundësinë e rifillimit të kampionateve.

Megjithatë, duke se ka dalë një pengesë e parë: sipas Sportsmail. Shumë futbollistë të klubeve të Premier League nuk kanë ndërmend të rifillojnë stërvitjen.

Të gjithë kanë frikë nga rreziku i një infektimi nga Covid-19. Në 48 orët e ardhshme do të vlerësohen të gjithë seknarët e mundshëm. Aktualisht, kthimi në stërvitje javën e ardhshme duke një hipotezë e pamundur.

Mes më të shqetësuarit për situatën duket se janë Sergio Aguero dhe Danny Rose.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu