Përleshje e plagosje, 2 vëllezër në pranga – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Kamzë.
3 vëllezër janë përleshur me një person tjetër, duke e lënë të plagosur me thikë.

Policia bën të ditur se dy vëllezërit me inicialet G. M., dhe L. M., janë arrestuar e në kërkim është vëllai i 3-të.
Njoftimi i Policisë së Tiranës për ngjarjen:
Plagosin me mjet prerës një shtetas pas një konflikti për motive të dobëta, në pranga dy vëllezër, ndërsa vëllai i tretë shpallet në kërkim
Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtyre shtetasve u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale katër armë gjahu.
Shtetasi i lënduar u procedua në gjëndje të lirë, për veprën penale ‘Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike’.
Specialistët për parandalimin dhe hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Kamzë arrestuan në flagrancë, për veprën penale ‘Plagosja e rëndë me dashje’ e kryer në bashkëpunim, shtetasit:
– G. M., 39 vjeç dhe L. M., 36 vjeç (vëllezër, të dy banues në Kamëz).
Si dhe u shpall në kërkim vëllai tjetër i dy të arrestuarve, shtetasi A. M., 42 vjeç, banues në Kamzë.
Të tre vëllezërit, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në rrugën ‘Teuta’, pas një konflikti për motive të dobëta, kanë goditur me mjet prerës shtetasin L. D., 39 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin mjekësor.
Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 4 armë gjahu.
Gjithashtu, u procedua në gjendje të lirë për veprën penale ‘Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike’, shtetasi i lënduar L. D., pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike (kanabis).
Materialet u referuan për veprime të mëtejshme pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu