Parashikimi motit, stuhi dhe rrebeshe deri të mërkurën në mesditë – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Thatësira e madhe e javëve të fundit I ka lënë vendin rrebesheve të shiut këtë të martë.
MeteoAlb konfirmon se do të ketë rrebeshe dhe stuhi në të gjithë vendin thuajse për gati 24 orë.

Situata do të zgjasë deri të martën në mesditë.
MeteoAlb shton se edhe era do të jetë e fortë dhe kjo parashikohet të sjell probleme ne lundrim në mënyrë të vecante.
Rrebeshe shiu dhe stuhi-afatshkurtra ere do te perfshijne vendin ne oret e pasdites dhe deri mengjesin e se martes.
Kjo situate e motit mbetet prezent deri ne mesditen e neserme KUR pritet dobesim i ndjeshem i intensitetit te shirave. Era do te jete e forte me shpejtesi mbi 65 km/h duke sjelle probleme ne brigjet detare./v+

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu