Parashikimi i motit për ditën e sotme – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Një mot me vranësira kalimtare dhe reshje shiu pritet të karakterizohet në mesditë dhe pasdite në vendin tonë.

Ndërkohë, reshjet e shiut do të intensifikohen gjatë mbrëmjes dhe në orët e para të ditës së martë me stuhi dhe shkarkesa elektrike.
Era do të jetë me drejtim Juglindje me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore 10/21°C
Zonat e  ulëta  14/26°C
Zonat  bregdetare  18/25°C

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu