Nata e termeteve, 15 bebe lindin në maternitetin e Tiranës – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Dje në një ditë të vështirë për të gjithë qytetarët, bluzat e bardha u kanë ardhur në ndihmë grave shtatëzëna qe kane lindur ne naten e veshtite te termeteve. Në maternitetin “Koço Gliozheni” kanë lindur 15 fëmijë.
Përmes një postimi në Facebook, mjekja Anika Dokle tregon situatën në spitalin në fjalë dhe se si stafi i tij është ende në gatishmëri për lindje të reja.

“Ne jemi tërmeti i tretë… Inkurajojmë nënat e reja në një ditë të vështirë si kjo e sotmja”, shkruan mjekja Anika Dokle në postimin e saj, teksa publikon edhe një video ku shfaqet duke kërcyer me kolegët e saj për të kaluar panikun e krijuar.
Bluzat e bardha dje në një ditë vështirë u erdhën në ndihmë grave shtatëzëna, pai dje linden 15 fëmijë.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu