Ky është lojtari që e ka mahnitur Messin në fushë

0
11
Gjigandi

Kur një gjashtë herë fitues i Topit të Artë komplimenton një lojtar, ju e dini që ai duhet të ketë diçka e veçantë.

Në një faqe nga autobiografia e Andres Iniesta, Lionel Messi vlerësoi ish-shokun e tij të skuadrës me një mori komplimentesh mbresëlënëse, përfshirë faktin që ai gjithmonë e mahnit atë në fushë.

Nga viti 2004 deri në 2018, Iniesta dhe Messi shijuan një kohë jashtëzakonisht të suksesshme te Barcelona.

Dyshja fituan tetë tituj të La Ligës dhe ngritën katër trofe të Ligës së Kampionëve në atë kohë, për të mos përmendur edhe medaljet e tjera të panumërta.

Dhe Messi, për kredinë e tij, i thoshte Iniestas komplimentin përfundimtar kur dyshja ishin akoma duke luajtur së bashku në ‘Camp Nou’.

”Andres dhe unë jemi të ngjashëm me atë që ne të dy përdorim shumë trupin tonë, për të shmangur kundërshtarët por ai ka diçka që më mahnit gjithmonë”, tha ai në autobiografi.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu