Kjo pritet të jetë e ardhmja e Xherdan Shaqirit

0
23
blank
Gjigandi

Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga skuadra e Liverpoolit këtë verë.

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp është shprehur e gatshme për ta shitur, futbollistin shqiptar dhe dy futbollistë të tjerë gjatë afatit kalimtar të verës.

Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, Liverpool është e gatshme të shesë, Shaqirin së bashku me Harry Ëilson dhe Marko Grujic.

Krejt kjo pritet të ndodh për të siguruar të ardhurat, për të tentuar që të transferojnë sulmuesin e Leipzig, Timo Werner.

Tashmë Shaqiri duhet të mendojë për skuadrën e re, dhe desitinacioni më i mundshëm duket të jetë Turqia, atje ku skuadra e Galatasarayt ka shprehur interesim për të.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu