Keni bërë plane për plazh në fundjavë? Ja si do jetë moti

0
19
Gjigandi

Vendi gjatë tre ditëve në vijim, e premte, e shtunë dhe e diel do të përballet me temperatura më të larta sesa java që lamë pas.

Qytetet të cilët do të përjetojnë temperatura mbi 38 gradë Celsius do të jenë Berati, Elbasani dhe Gjirokastër, ndërsa pjesa tjetër e territorit do të jetë më e freskët. Meteorologët parashikojnë se era do të bëhet problematike, do të fryjë 40-45 km/h, kryesisht në hapësira detare dhe brigje. Por duke qenë se vendi ynë ka disa vatra aktive, mund të ndihmojë në përhapjen e flakëve dhe të vështirësojë punën e zjarrfikësve.

Pritet që gushti të jetë i nxehtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu