KED publikon listen, kater emrat e kandidateve per Gjykaten Kushtetuese – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Keshilli i emerimeve ne drejtesi ka bere publike listen perfundimtare te kater kandidateve qe i propozon Parlamentit dhe Presidentit pwr ti emerua ne Gjykaten kushtetuese. Sipas njoftimit, lista perfundimtare eshte: Arta Vorpsi, 89 pikeElsa Toska, 85 pikeBesnik Muci, 81 pikeRegleta Panajoti, 80 pike Kater emrat mesohet se jane derguar ne Presidence ndersa gjykata e Larte lajmeron se po punon per ti paraqitur edhe ne Parlament. Aktualisht Gjykata e Larte ka mbetur me vetem nje anetare, Vitore Tushen ndersa nuk funksionon na shkurti i vitit 2018.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu