fbpx
4 C
Tirana
Monday, March 30, 2020
Ballina Etiketimet Gjykatën

Etiketim: Gjykatën

Roger Stone fajtor në gjykatën federale në Uashington

0
Roger Stone, një mik dhe aleat i hershëm i Presidentit Donald Trump, u shpall sot fajtor nga gjykata federale në Uashington. Vendimi për zotin Stone...

KLGJ perjashton nga gara per Gjykaten e Larte Theodhori Sollakun –...

0
Ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku nuk do të kandidojë për Gjykatën e Lartë. Ky vendim është marrë një ditë më parë nga ana...

KED publikon listen, kater emrat e kandidateve per Gjykaten Kushtetuese

0
Keshilli i emerimeve ne drejtesi ka bere publike listen perfundimtare te kater kandidateve qe i propozon Parlamentit dhe Presidentit pwr ti...

KED publikon listen, kater emrat e kandidateve per Gjykaten Kushtetuese –...

0
Keshilli i emerimeve ne drejtesi ka bere publike listen perfundimtare te kater kandidateve qe i propozon Parlamentit dhe Presidentit pwr ti...

Përleshje e ashpër mes krushqve në gjykatën e Tiranës – Lajmi...

0
Debate të forta në ambientet e gjykatës së Tiranës. Disa persona të cilët kishin marrëdhënie krushqie me njëri tjetrin janë konfliktuar ashepr diten e...

Stoku i frikshëm i dosjeve në Gjykatën e Lartë, ish- Ministri...

0
Ish-ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, rekomandon shtimin e numrit të gjyqtarëve në Gjykatën e Lartë. Në një intervistë , ai thotë se  me 19 gjyqtarë...

‘Stoku i dosjeve dhe vetingu bllokojnë Gjykatën e Lartë’ – Lajmi...

0
Qendra Studimore INFOÇIP publikoi të shtunën një studim mbi Gjykatën e Lartë para dhe pas Reformës në Drejtësi mbi transparencën dhe llogaridhënien e drejtësisë...