Gruaja e parë me ngjyrë në Gjykaten e Lartë në Amerikë

0
17
Gjigandi

Është zgjedhur gruaja e parë  me ngjyrë në Gjykatën Amerikane. Lajmi u konfirmua nga presidenti  I SHBA-së, përmes një postimi në rrjetet sociale.

”Kam marrë një angazhim kur kam kandiduar. Thashë se doja që liderët e kombit tonë të duken si Amerikë. Dhe ata e bëjnë. Ne konfirmuam gruan e parë me ngjyrë në Gjykatën e Lartë dhe kemi emëruar më shumë gra zezake për të shërbyer në gjykatat e apelit sesa janë konfirmuar nga të gjithë presidentët e tjerë së bashku’’, tha Biden.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu