Ja si parashikohet moti per kete te diele – Lajmi i Fundit – Lajme

0
98
Gjigandi

Vendi ynë deri në mesditës do të jetë në ndikimn e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta.   Nga pasditja dhe në vijim parashikohet që vranësirat të bëhen më të dukshme në zonat malore duke i lënë zonat e ulëta dhe bregdetare në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare. Mbrëmja dhe nata përmirson gradualisht kushtet atmosferike dhe në zonat malore.     Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen në mesdite duke u luhatur nga 8°C deri në 27°C.     Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.  

Lexo edhe:  Deshtimi i negociatave/ Salianji: Mesazhi i Europes i qarte, me Ramen e kane mbyllur! - Lajmi i Fundit - Lajme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu