Ja kush i ofron 5 milion euro për Muriqin

0
18
blank
Gjigandi

Tottenhami i ka ofruar 5 milionë euro për transferimin e yllit të Kosovës, Vedat Muriqi, shkruan “A Spor”.

Por, oferta është dukshëm më e ulët se që po kërkon Fenerbahçe për Muriqin. Fenerbahçe kërkon së paku 20 milionë euro.

Sulmuesi 26-vjeçar është duke u kërkuar nga disa klube angleze, por raportohet se në garë është futur edhe klubi italian Lazio.

Këtë edicion Muriqi i ka shënuar 15 gola dhe i ka asistuar gjashtë tjerë në 28 ndeshje në të gjitha garat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu