Havertz i drejton këtë kërkesë klubit të tij

0
8
Gjigandi

Kai Havertz duket se më në fund ka vendosur që të takohet me drejtuesit e Bayer Leverkusen.

Talenti gjerman është një nga emrat më të lakuar në botën e transferimeve, për shkak të formës fantastike që kaloi këtë edicion në Bundesligë.

Sipas gazetarit të saktë të Bundesligës, Christian Falk, Havertz do t’i kërkojë që ta Leverkusenit që ta shesin atë te Chelsea gjatë kësaj vere.

Skuadra londineze është e gatshme t’i ofrojë një kontratë 5-vjeçare lojtarit (8 milionë në vit) dhe në ditët e ardhshme do të hapin bisedime me Bayer Leverkusen.

Chelsea transferoi nga Bundesliga edhe një tjetër gjerman, sulmuesin e RB Leipzig Timo Werner.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu