Gjirokaster, vajza 16-vjecare hel.mohet nga fasulet – Lajmi i Fundit – Lajme

0
38
Gjigandi

Një vajze 16 vjeçare ka mbërritur në Spitalin Rajonal të Gjirokastër në gjendje kritike për jetën. Ngjarja ka ndodhur mbremjen e sotme ndërsa mësohet se ka ndërruar jetë në duar te bluzave të bardha. Policia ka thene se bëhet fjalë për Genta Palu, 16-vjeçe banuese në fshatin Zenelaj ndërsa paraprakisht dyshohet se është helmuar me fasule të cilat kanë qenë të spërkatura me ilaç për mbrojtjen e tyre. Vajza sipas deshmitareve u helmua për shkak të konsumit të fasuleve të pabëra pasi familjarët i kishin hedhur ilaç kundër mizave dhe 16-vjeçarja i përtypte dhe i nxirrte.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu