Gjendet dhe del sot në ankand autobusi i turit të ‘The Beatles’

0
10
Gjigandi

Pothuajse 50 vjet më parë, Sir Paul McCartney dhe grupi i tij Wings vendosën të prezaontojnë para fansave një autobus të hapur me ngjyra psikodelike për t’i marrë ato në turne nëpër Evropë. Ai e shndërroi autobusin e dyfishtë për grupin e tij Beatles dhe familjet e tyre, me vendet në kuvertën e sipërme të zëvendësuar me dyshekë dhe çanta me fasule. Tani, pasi u gjet në Spanjë, autobusi Wings Over Europe është përsëri në Mbretërinë e Bashkuar dhe do të shitet në ankand. Sir Paul bëri një apel për vendndodhjene ‘dykatësheit’ në vitin 2017. Do të shitet nga Omega Auctions në Merseyside sot me një vlerë prej 18,000-30,000 $. Autobusi fillimisht shërbeu në rrugë lokale në Essex dhe Norfolk në vitet 1950 dhe ‘60 para se të blihej nga McCartney, i cili nuk dëshironte të shfaqej në një autobus normal gjatë turneut veror në 1972.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu