Gara për Këpucën e Artë: Immobile barazohet me Lewandowskin

0
10
Gjigandi

Gara për Këpucën e Artë vazhdon të jetë e ashpër këtë sezon.

Ciro Immobile me tri gola të shënuara në fitoren 1:5 kundër Hellas Veronas, ka shkuar në 34 gola këtë sezon në Serie A.

34 gola këtë sezon ka shënuar edhe ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski, por Immobile tani shihet si favorit, pasi ka edhe dy ndeshje tjetra për t’i zhvilluar me Lazion në Serie A.

Në anën tjetër, Cristiano Ronaldo mbetet në vendin e tretë me 30 gola, dhe sonte është në fushë në ndeshjen Juventus – Sampdoria.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu