E FUNDIT/ Vrasja e Santiago Malkos, arrestohet një person – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Një person është shoqëruar nga policia në lidhje me vrasjen e ish-efektivit të policisë, Santiago Malko.
Personi, i cili është shoqëruar në polici është 39-vjeçari me iniciale B.T dhe dyshohet se ka kryer veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës.

Policia dhe prokuroria kanë arrestuar një 39 vjeçar. Burimet bëjnë me dije se nga hetimet e deritanishme, sektori kundër vrasjeve në Drejtorinë e Tiranës ka ndaluar shtetasin, të cilit i mësohen vetëm inicialet, B.T. 39 vjeçari është nga Tirana dhe dyshohet se ka kryer veprime për të penguar zbardhjen e së vërtetës si edhe nuk ka kallëzuar krimin. Grupi hetimor beson se dëshmia e tij është kyçe për të treguar autoret ose porositësit e ekzekutimit.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu