Disa herë kampion, ndërron jetë trajneri italian – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Walter Nicoletti është ndarë nga jeta pas një beteje të gjatë me sëmundjen.
“Teleromagna24” se ai ndërroi jetë gjatë mbrëmjes së djeshme në moshën 65 vjeçare në një spital të Riminit. Nicoletti ka qënë trajner i Empolit, Cesenas dhe SPAL-it.

icoletti ka pasur një karrierë të gjatë si trajner duke e vendosur veten në qendër të vëmendjes në qytetin italian të Marches.
Në krye të klubit Vis Pesaro, Nicoletti u shpall kampion duke fituar dy kampionate me kuqezinjtë: Serie D dhe C2.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu