Diell dhe rritje temperaturash, ja parashikimi i motit sot – Lajmi i Fundit – Lajme

0
94
blank
Gjigandi

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 07ºC deri në 16ºC, në zonat e ulëta nga 15ºC në 26 ºC dhe në zonat bregdetare nga 19C në 28ºC. Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimideri në 2 ballë. Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 07ºC deri në 21ºC dhe në zonat e ulëta nga 12ºC në 26ºC

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu