Dhunë ndaj babit dhe bashkëshortes, Policia arreston dy agresorët

0
20
Gjigandi

Dhuna në familje, mbetet një nga problemet më të mëdha të shoqërisë tonë. Policia e Durrësit ka arrestuar një 41-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babait të tij.

Po ashtu nga Policia e Shijakut është arrestuar një 40-vjeçar, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin F. D., 41 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babait të tij.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Shijak arrestuan në flagrancë shtetasin D. A., 40 vjeç, banues në Shijak, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu