Deshtimi me hapjen e negociatave, PE rezolute per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut – Lajmi i Fundit – Lajme

0
89
blank
Gjigandi

Pak dite pas vendimit te KE pwr mos hapjen e negociatave me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, duket se PE, do te miratoje nje rezolute per dy vendet. Parlamenti Evropian pritet që në 24 tetor të votojë një rezolutë mbi Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ansa ben me dije se ky ka qenë vendimi që kanë marrë ditën e sotme deputetët në seancën e Parlamentit Europian. “Diskutimi mbi deklaratat e Këshillit Evropian mbi Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të mbyllet me një rezolutë që do të votohet të enjten”, ka thënë Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu