fbpx
21 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Veriut

Etiketim: Veriut

Maqedonia e Veriut vendos mbylljen e sezonit

0
Këshilli Drejtues i Federatës së Futbollit në Maqedoninë e Veriut mori sot vendimin për të ndërprerë përfundimisht sezonin 2019-2020, për shkak të situatës së...

Kënga e re e Gashit më e dëgjuara në Afrikën e...

0
Gashi ka lansuar një tjetër hit në bashkëpunim me Cheb Khaled. Gashi para disa ditëve publikoi këngën e tij të re të titulluar ‘Delali’ në...

Maqedonia e Veriut pritet të jetë pa lojtarin kryesor ndaj Kosovës

0
Ende nuk ka termin për ndeshjen në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, që i takon gjysmëfinales së plejofit për “Euro 2020”. Me shumë...

Filipçe: Në javën e ardhshme futbollistët kthehen në stërvitje në Maqedoninë...

0
Ministri i shëndetësisë, Venko Filipce, në konferencën për media tha se nga kjo javë do të kthehen trajnimet në vende të hapura për sportet...

Pse Serbia dhe Maqedonia e Veriut po e kalojnë më lehtë...

0
Serbia dhe Maqedonia e Veriut ndoqën politikën e nxitjes së eksporteve dhe prodhimit, ndërsa Shqipëria u përqendrua te koncesionet, duke mbajtur borxhin e lartë,...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do ta japë ‘dritën jeshile’ për...

0
Ekzistojnë gjasa reale që klubet elitare maqedonase të rikthehen në fushë këtë fundjavë, pas pauzës dymujore shkaku i pandemisë me koronavirus. Gjatë ditës së nesërme,...

Berisha parashikon ndeshjen me Maqedoninë e Veriut

0
Valon Berisha është një nga goditjet e pakta të dështuara të Igli Tares në këto vitet e fundit. Mesfushori i Kosovës u transferua te...

SHBA-ja po punon që të rinisë bisedimet me Korenë e Veriut

0
Koreja e Jugut thotë se Shtetet e Bashkuara po punojnë në mënyrë “shumë aktive” që Koreja e Veriut të kthehet në tavolinën e bisedimeve,...

Zbardhet axhenda e Palmer, SHBA zbarkon ne Maqedonine e Veriut –...

0
MAQEDONI E VERIUT Përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit shtetëror të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer...

Franca bllokoi hapjen e negociatave, eksperti: Cfare duhet te bejne Shqiperia...

0
Një komportim inteligjent, këtë i këshillon Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut eksperti rumun Radu Magdin pas shtyrjes së vendimit për hapjen e negociatave...