Del emri, ja kush është politikani i cili ka bashkëpunuar me Sigurimin e Shtetit

0
Gjigandi

Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, gjatë verifikimit të dokumenteve të bashkëpunëtorëve të sigurimit, ka zbuluar se një politikan i lartë shqiptar ka qenë bashkëpunëtor i sigurimit.

Burime për median bëjnë me dije se zyrtari i lartë që autoriteti i Dosjeve njoftoi është presidenti Ilir Meta.

Në dokumentin e mëposhtëm del në pah edhe emri i Metës, ku kërkohet që të ndryshojë ligji dhe të verifikohen politikanët që dolën të pastër në Komisionet në vitet ’90.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu