​Grevë virtuale e punonjësve të Facebook për shkak të njoftimeve të Trump

0
54
Gjigandi

Punonjësit e Facebook zhvilluan një grevë virtuale në Twitter dhe akuzuan drejtorin e tyre Mark Zuckerberg për kontrollin e pamjaftueshëm të njoftimeve të presidentit Donald Trump ashtu siç po vepron platforma konkurruese.

Dhjetëra punonjës postuan statuse që kritikonin vendimin e Zuckerberg për të lejuar që postet ndezëse të presidentit të qarkullojnë lirshëm, ndryshe nga Twitter, i cili e përshkroi një nga tweet-et e fundit të Trump si një “glorifikim të dhunës”.

Lexo edhe:  Liren deklason Karlsenin dhe dërgoi porosi të qartë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu