fbpx
15 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologji klasa 7

Etiketim: teknologji klasa 7

​Grevë virtuale e punonjësve të Facebook për shkak të njoftimeve të...

0
Punonjësit e Facebook zhvilluan një grevë virtuale në Twitter dhe akuzuan drejtorin e tyre Mark Zuckerberg për kontrollin e pamjaftueshëm të njoftimeve të presidentit...

Sony shtyn lansimin e lojërave për PS5 shkaku i protestave në...

0
Sony ka vendosur që ta shtyjë ngjarjet e lidhura me lansimin e konsolës së saj të re të lojërave. Përmes një deklarate, kjo kompani nuk...

Shfaqen në internet foto të Samsung Galaxy Note 20 Plus

0
Janë publikuar fotot e para të Samsung Note 20 Plus. Galaxy Note 20 Plus pritet të jetë në dispozicion në 2 ngjyra: zezë dhe bakri...

Këta janë katër telefonat më të shitur të vitit 2020!

0
iPhone 11 është bërë telefoni më i famshëm në botë, thotë firma ndërkombëtare e hulumtimeve Omdia. Apple shiti 19,5 milionë iPhone 11 nga janari deri...

Fluturimi i Space X shtyhet për shkak të motit

0
Moti i vranët dhe  stuhia nuk ka lejuar ngritjen e planifikuar të raketës Falcon 9 të Space X në bashkëpunim me NASA-n. Ky fluturim i...

Shkencëtarët zbulojnë galaktikën në formë ‘petulle’

0
Një ekip shkencëtarësh kanë zbuluar një galaktikë që duket si një unazë “kozmike e zjarrit”, e cila mund të na ndihmojë të kuptojmë më...

Njihuni me versionin e Galaxy S20 që Samsung ka ndërtuar për...

0
Samsung ka krijuar një telefon enkas për ushtrinë amerikane. Bëhet fjalë për një prodhim të tipit Galaxy Samsung S20. Telefoni ka një modalitet i...

Tregu europian i automobilëve viktimë e krizës Corona

0
Një rënie si në kurrë më parë: Në vendet e BE-së në prill për shkak të pandemisë Corona janë shitur rreth tre të katërtat...

Kapet për herë të parë në kamera një Golf i ri,...

0
Volkswagen Golf është makina më e shitur në Evropë. Vetëm Golf GTI dhe Golf R do të jenë në shitje këtë vit nga radhët e...

Dacia – 15 vjet të një historie suksesi në Evropë

0
Me mbi 6.5 milionë klientë, Dacia e ka transformuar sektorin automobilistik nga viti 2005 e deri më sot. Sot shikojmë pas 15 vite histori të...