Zgjidhet kreu i ri i Keshillit te Qarkut Shkoder (Emri) – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Hilmi Lakti është zgjedhur kryetar i Këshillit të Qarkut Shkodër. Ai ka marrë votëbesimin e anëtarëve të këshillit në pothuajse unanimitet. Hilmi Lakti vjen si i propozuar nga Partia Socialiste dhe ka marre 18 vota nga 20. Po në këtë mbledhje pritet të zgjidhet edhe nën kryetari i Këshilli të Qarkut të këtij qyteti. Ajo që u vu re në këtë mbledhje ishte mungesa e kryetares në detyrë të bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ndonëse të ftuar kanë qenë kryetarët e bashkisë së Malsisë së Madhe, të Vaut të Dejsë, Pukës dhe Fushë Arrëzit.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu