Zgjedhjet e pjesshme vendore/ Ambasada Amerikane kërkon të ketë vëzhgues me 6 mars

0
Gjigandi

Ambasada Amerika ka kërkuar të ketë vëzhgues në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit, që do të zhvillohen në 6 bashki në vend.

Kjo kërkesë e Ambasadës Amerikane do të shqyrtohet sot nga KQZ, në orën 13:00.

Zgjedhjet e pjesshme vendore do të zhvillohen në Vorë, Rrogozhinë, Lushnjë, Shkodër, Dibër dhe Durrës. KQZ-ja ka njoftuar 654,538 shtetas shqiptarë kanë të drejtë të marrin pjesë në votimet e pjesshme të 6 marsit.

Janë 10,134 zgjedhës qe votojnë për herë të parë, ndërsa 135 shtetas nuk janë përfshirë në lista për shkak të dekriminalizimit. 941 është numri i qendrave të votimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu