Ushqimi i Fast Food-it helmon 19 nxenes ne Shkoder, te gjithe ne spital – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Ushqimet jo cilesore qe sherbejne fast food-et prane shkollave shkaktojne serish probleme per komunitetin e femijeve. 19 nxënës të shkollës së Postribës në Shkodër kanë shfaqur shenja helmimi, gjatë ditës së djeshme.
Nxënësit janë shfaqur me simptoma të vjelljes dhe të marrjes së mendeve, ndërsa dyshohet se shkak për helmimin e tyre të jetë bërë konsumimi i ushqimeve dhe ujit në një Fast Food pranë shkollës.

Mësohet se nxënësit e moshës 15-16 vjeç janë helmuar ditën e djeshme dhe pas paraqitjes ne urgjence, 4 prej tyre janë ende në spital.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu