U diagnostikua me kancer, aktorja e njohur bën deklaratën prekëse: Nuk kam frikë të vdes, kam pasur një jetë të mrekullueshme

0
Gjigandi

Jane Fonda ka folur hapur për jetën e saj mes problemeve shëndetësore. Ish- aktorja u diagnostikua me limfomën jo-Hodgkin, një lloj kanceri që fillon në sistemin limfatik dhe tregon se nuk i ka mbetur shumë kohë për të jetuar.

Ajo është gati të mbushë 85 vjeç dhe është mirënjohëse për jetën që ka bërë, duke theksuar se është gati të shkojë kur të vijë koha.

“Kur të jesh në moshën time, më mirë të jesh i vetëdijshëm për sasinë e kohës që është pas teje në krahasim me atë para teje, dua të them që është thjesht realiteti. Unë nuk kam frikë të shkoj, kam pasur një jetë të mrekullueshme”- tha ajo në një video me Entertainment Tonight.

“Jo se dua të shkoj, por jam e vetëdijshme se do të jetë më shpejt se sa vonë.”

Aktorja feston 85-vjetorin e saj më 21 dhjetor dhe Fonda pranoi se do ta festojë me familjen e saj.

RonaTyra

“Familja ime do të jetë atje. Vajza ime dhe nipërit e mbesat do të vijnë nga Vermont dhe djali im dhe gruaja dhe fëmija i tij, të cilët jetojnë në Los Angeles, dhe disa miq do të vijnë atje. Dhe ne thjesht do të kalojmë një kohë të qetë.”– u shpreh ajo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu