Tsipras: Refuzimi i negociatave perben nje humbje per strukturen europiane – Lajmi i Fundit – Lajme

0
89
blank
Gjigandi

Ish kryeministri grek Alexis Tsipras duke folur për  vendimin e Këshillit Evropian për të refuzuar hapjen e negociatave të pranimit për Maqedoninë e Veriut  e ka cilësuar veton e Francës si humbje për Strukturën Evropiane. “Ndonjëherë vlerat evropiane janë më të forta në Ballkan sesa ato në Bruksel. Ne do të vazhdojmë të luftojmë për të ardhmen dhe unitetin e Evropës. Ne ia kemi borxh popullit tonë.” tha ndër të tjera Tsipras.  

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu