Tragjike në Itali, shqiptari vdes duke punuar në ndërtim – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Një ngjarje tragjike ka ndodhur këtë mëngjes në Altamura. Një shqiptar 28 vjeç i quajtur Kreshnik Gockaj, djalë i ri me origjinë shqiptare, ndërroi jetë duke punuar në ndërtim.
“Një punëtor 28-vjeçar me origjinë shqiptare, Kreshnik Gockaj, vdiq pas një aksidenti ndërsa po punonte në një kompani betoni në Altamura, në provincën e Barit. Tragjedia ka ndodhur këtë mëngjes.

Shqiptari ishte rrëzuar dhe është shtypur nga një makinë që thyen gurët. Megjithë ndërhyrjen e policisë ka qenë e pamundur shpëtimi i jetës së punëtorit. Karabinierët dhe forcat zjarrfikëse shkuan në vendngjarje, ndërsa ndohia po hetohet.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu