Super-truk për gurmanët: Qëroni një suxhuk me vetëm dy veprime

0
13
Gjigandi

Nëse normalisht humbni kohë duke qëruar lëvozhgën e suxhukut, ndërsa ju shkon lëng nga goja, kjo është zgjidhja që do t’ju ndihmojë në të ardhmen: Pastroni atë shpejt, lehtë dhe me efikasitet.

Shpesh nga copa e shijshme e mishit të suxhukut na ndan një mbështjellës i keq që kurrë nuk arrijmë ta qërojmë siç duhet. Ndonjëherë mund të jetë shumë irrituese. Por me këtë truk, nuk do të duhet të mundoheni më me të.

Për ta qëruar suxhukun lehtë, është e nevojshme ta lagni pak. Do të jetë e mjaftueshme që thjesht të lagni shuplakat e duarve. Pastaj ashtu të lagur fërkojeni mirë me duart tuaja. Pritini mbulesën. Tërhiqeni dhe duhet ta qëroni suxhukun mjaft lehtë.

Disa këshillojnë që vetëm shkurtimisht ta kalojnë suxhukun nën vrushkull uji. Mundeni edhe ashtu, por më pas fërkoni suxhukun me duar përsëri dhe priteni.

Nëse skajet e suxhukut janë prerë tashmë, do të jetë e mjaftueshme që thjesht të tërhiqni mbështjellësin dhe ajo tashmë do të ndahet lehtë nga mishi. /

abc24.al

/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu