Spahiu: Rilindja di vëtëm të vjedhë… – Lajmi i Fundit – Lajme

0
116
Gjigandi

Ish deputeti i LSI Perparim Spahiu ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook duke thënë se shteti ka deshtuar totalisht në realizimin e të ardhurave.
“Rilindja vetëm diçka mësoi dhë bëri e po bën shumë mirë, si të vjedhë, madje edhe kur të ketë ikur nga pushteti”, shkruan ish deputeti i LSI.

Ja postimi i tij i plotë:
Shteti i kërbaçit ndaj biznesit, shteti që mendon se taksat mblidhen me policë, ku dhe Ministren e Financave e nxjerr rrugëve të kontrollojë kuponin tatimor, dështon plotësisht në realizimin e të ardhurave.
32.8% është rënia e të ardhurave nga TVSH në muajin Gusht krahasuar me një vit më parë. Edhe në korrik tkurrja ishte e fortë prej 30%, duke i bërë këto dy muaj me ecurinë më negative të të gjithë vitit.
Ky është treguesi direkt i rënies së konsumit, ku në fakt duhej të kishte ndodhur krejt e kundërta, Korriku dhe Gushti duhet të ishin muajt me të ardhurat më të larta, pasi është periudha e rritjes se konsumit. Gjithkush nxjer nga xhepat çka kursyer gjatë vitit për disa ditë pushime.
Ky fakt tregon se Rilindja Urbane është dështimi më spektakolar i investimeve direkte që një qeveri mund të bëjë. Miliarda lekë të çuara dëm në sheshe e trotuare që nuk prodhojnë asgjë.
Rilindja vetëm diçka mësoi dhë bëri e po bën shumë mirë, si të vjedhë, madje edhe kur të ketë ikur nga pushteti.
Xhamëm na e paralajmëruan herët, kur njëi ministër aktual, do të deklaronte përpara se te vinte në pushtet, se do të vidhnin ndryshe.

Lexo edhe:  Gent Cakaj vizitoi familjen e Jonuz Musliut

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu