Shqiperia perkeqesohet ne renditjen e FIFA, Kosova permiresohet – Lajmi i Fundit

0
42
Gjigandi

FIFA publikon renditjen mujore te e ekipeve kombëtare në të gjithë botën. Ne kete renditje përditësohet në bazë të ndeshjeve të luajtura, kryesisht ndeshjet e eliminatoreve të “Euro 2020”. Në krye të listës qëndron Belgjika, e ndjekur nga Franca dhe Brazili. Shqipëria ka humbur një pozicion në renditje krahasuar me muajin e kaluar duke u pozicionuar e 65-ta. Kosova ka fituar terren në renditje duke u ngjitur me katër vende më sipër dhe duke u pozicionuar kështu në vendin e 114-të.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu