26.5 C
Tirana
E premte, 19 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Kosova dy orë pa drita çdo ditë, nga sot nis reduktimi...

0
Nga e hëna qytetarët e Kosovës do të përballen me reduktime të energjisë elektrike, ka bërë të ditur Kompania Kosovare për Shpërndarjen e Energjisë...

“Shkundet” Kosova nga lëkundjet e tërmetit, ja sa ishte magnituda

0
Lëkundje tërmeti janë ndier në mesnatë në Kosovë. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.0 të shkallës rihter, dhe lëkundjet kanë filluar rreth orës...

U bë pjesë e samitit, Rama: Kërkuam që Kosova të futet...

0
Kryeminitri Edi Rama në një konferencë për mediat ka komentuar pjesëmarrjen në samitin e NATOS-s. Rama tha se në këtë samit është kërkuar që Kosova...

Osmani: Kosova kundër çdo kushti të ri për liberalizim të vizave

0
Republika e Kosovës kundërshton çdo udhërrëfyes shtesë apo rivlerësim të kritereve për liberalizmin e vizave. Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, thotë se iu ka...

Edhe Kosova pesimiste në Samitin e BE-së për liberalizimin e vizave

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur gjithashtu me pesimizëm për procesin e liberalizimit të vizave me vendet e Shengenit. Gjatë mbëritjes në selinë...

Kosova dhe Shqipëria nënshkruajnë 19 marrëveshje ndërqeveritare

0
Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë arritur pajtueshmëri për 19 pika në sektorë të ndryshëm, në kuadër të mbledhjeve të përbashkëta tradicionale...

E konfirmojnë francezët, heqja e vizave për Kosovën do të diskutohet...

0
MPJ franceze ka publikuar një përgjigje të saj rreth çështjes së liberalizimit të vizave për Kosovën nga konferenca për media që kanë mbajtur zyrtarët...

Shpallet fituesja e “Muza Competition”, Veliaj: T’i lëmë mënjanë çudirat! Ka...

0
“MUZA Competition”, konkursi që bashkon tradicionalen dhe modernen dedikuar të rinjve në fushën e modës, një projekt i organizuar nga Unioni i Bashkive Shqiptare...

Dhuna në shkollat e Kosovës vazhdon të jetë në rritje dhe...

0
Dhuna në mes të bashkëmoshatareve në shkollat e Kosovës vazhdon të jetë në rritje dhe shqetësuese. Organizatat për mbrojtjen e fëmijëve po vlerësojnë se...

Kosova debuton me humbje në turneun ndërkombëtar të ragbit

0
Kosova debuton me humbje në turneun ndërkombëtar të ragbit!Kombëtarja e Kosovës në ragbi ka debutuar me humbje në garat ndërkombëtare.Kosova u mposht nga Sllovenia...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS