SHBA, tjetër video shokuese. Policia qëllon për vdekje 60 herë afrikano-amerikanin e pa armatosur

0
Gjigandi

Një video e re tronditëse tregon vrasjen e një 25-vjeçari afrikano-amerikan, Jayland Ëalker, trupit i të cilit ka 60 të shtëna arme pas një ndjekje nga policia pavarësisht se ai ishte i paarmatosur kur doli nga makina. .

Përhapja e imazheve rrezikon të ndezë protesta të reja në Amerikë kundër brutalitetit të policisë ndaj pakicave.

Kryebashkiaku dhe policia e Akronit të Ohajos, vendi ku ndodhi incidenti, kanë bërë thirrje për qetësi për shkak të protestave të planifikuara në qytet.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu