6 C
Tirana
Friday, January 24, 2020
Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

SHBA, demokratët nisin hapin tjetër për shkarkimin e Trumpit

0
Ligjvënësit demokratë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur hapin tjetër për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump. Tani ata janë duke e shkruar...

SHBA urdhëron 500 trupa për të nisur luftën kundër ISIS-it në...

0
Shefi i Komandës Qendrore të SHBA-së, gjeneral Kenneth McKenzie tha të shtunën se rreth 500 trupa në lindje të Sirisë pritet të rifillojnë operacionet...

Trafikantët shpojnë murin kufitar në ShBA dhe fusin me kamion disa...

0
Trafikantët e njerëzve e kanë krijuar një hapësirë të madhe në murin kufitar mes Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara dhe në të e kanë...

Koha kur ndalohej alkooli në ShBA

0
98 vjet më parë, më 23 nëntor 1921, një vit e 10 muaj pas miratimit të amendamentit të 18-të të kushtetutës amerikane, që ndalonte...

SHBA sanksionon ministrin iranian për kufizimet e Internetit

0
Thesari i Shteteve të Bashkuara vendosi sanksione kundër ministrit të Komunikimeve të Iranit, Mohammad Javad Azari Jahromi, pasi regjimi në Teheran i bllokoi komunikimet...

SHBA sugjeron që ish-presidenti i Bolivisë Morales, të qëndrojë jashtë në...

0
Shtetet e Bashkuara të enjten sugjeruan që ish-presidenti i Bolivisë Evo Morales duhet të qëndrojë jashtë në zgjedhjet e ardhshme, të cilat Uashingtoni tha...

Policët në SHBA hyjnë me forcë në një dhomë hoteli dhe...

0
Në një video të publikuar dhe të shpërndarë shumë në internet shfaqqet momenti kur Policia në SHBA thyen derën e një dhome hoteli në...

SHBA: Irani posedon “forcën raketore më të madhe në rajon”

0
Zgjerimi i programit për zhvillim të raketave në Iran ka mundësuar që ky shtet të ndërtojë “forcën më të madhe raketore në Lindje të...

SHBA: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme

0
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë...

SHBA ndryshon qëndrim: Vendbanimet izraelite nuk janë më të paligjshme

0
Shtetet e Bashkuara e ndryshuan pozicionin e tyre ndaj vendbanimeve hebraike që ka ndërtuar Izraeli në Bregun e pushtuar Perëndimor, duke mos i parë...

MOST POPULAR

HOT NEWS