18.5 C
Tirana
E shtunë, 1 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

Ngjarja tragjike në SHBA/ Reagon motra e viktimës: Ornelën e vrau...

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një çift shqiptar u vetëvra duke u hedhur nga kati i 6-shtë i pallatit ku...

100 vite diplomaci me SHBA, Rama: Enver Hoxha punoi më shumë...

0
Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në organizimin mes liderëve politikë në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe ShBA-ve. Gjatë fjalës së...

SHBA: Propozimi francez respekton identitetin dhe gjuhën maqedonase

0
Kur është fjala për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, është një bisedë që duhet të bëhet nga Maqedonia e Veriut dhe BE, ndërsa SHBA-të gjithmonë...

SHBA-të festojnë ditën e pavarësisë, Rama: 4 korriku i 100 vjetorit...

0
Kryeministri, Edi Rama këtë të hënë ka kujtuar 100 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike mes dy shteteve. “MIRËMËNGJES dhe në këtë ditë të pavarësisë së Shteteve...

SHBA, tjetër video shokuese. Policia qëllon për vdekje 60 herë afrikano-amerikanin...

0
Një video e re tronditëse tregon vrasjen e një 25-vjeçari afrikano-amerikan, Jayland Ëalker, trupit i të cilit ka 60 të shtëna arme pas një...

Tragjedi në SHBA, gjenden 46 emigrantë të vdekur brenda kamionit

0
Të paktën 46 persona, të cilët besohet se kanë qenë migrantë, janë gjetur të vdekur në një kamion të braktisur në një paralagje të...

Pilula për abort, SHBA vendos ndalimin, bum kërkesash. Klinikat ngrihen në...

0
Pilulat e abortit, të përdorura tashmë në më shumë se gjysmën e aborteve të fundit në SHBA, po bëhen edhe më të kërkuara pas...

​Sfidë SHBA-së dhe NATO-s, luftanija ruse pozicionohet përballë Shqipërisë

0
Tensioni nuk ka të ndalur. Flota e Kremlinit del në det të hapur dhe qëllimi i vetëm është të sfidojë Perëndimin.Kudo në botë, nga...

Lavrov i dha ‘puthjen e vdekjes’ Ballkanit të Hapur, thotë pedagogu...

0
Pedagogu amerikan Ed Joseph u pozicionua kundër Ballkanit të Hapur dhe argumenti i tij lidhet me shefin e diplomacisë ruse Sergei Lavrov.Ministri i Jashtëm...

CDU i mbyll derën Berishës, raportuesi për Shqipërinë: S’dalim kundër SHBA-së

0
Vizita e kryeraportuesit për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm të Grupit Parlamentar të CDU/CSU në Bundestag, Peter Beyer u lajmërua se kishte si qëllim...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS