E marrin atdheun me vete/ Dasma shqiptare që “tundi” SHBA-në

0
Gjigandi

Një djalë nga Vlora ka kurorëzuar dashurinë e tij me një vajzë amerikane duke i “treguar” SHBA-së kështu dhe traditat shqiptare.

Albi Selimaj nga Vlora që prej vitesh jeton në Amerikë dhe Eugenie Bedell, nga dy prindër emigrante nga një kontinent tjetër, kanë kurorëzuar dashurinë e tyre, duke organizuar dhe një dasmë të madhe.

Dasma ishte e ndërthurur me traditat përkatëse të vendeve të çiftit, por ku nuk kanë munguar dhe rrobat tradicionale shqiptare, shkruan gazeta “Ilyria”.

Nusja kishte vendosur që të surprizonte partnerin e saj, teksa kishte ftuar këngëtarin e njohur Ylli Baka, i cili e “ndezi” atmosferën dhe bëri që gjithë të ftuarit të ngriheshin në këmbë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu