“Save the Children”: Alvin Berisha nuk eshte me ne kujdesin tone – lajmi fundit

0
154
Gjigandi

Pas shfaqjes për herë të fundit tre javë më parë të Alvin Berishës në emisionin “Le Inne”, vishet me mister ajo çfarë është duke ndodhur me të miturin shqiptar në Kampin Al-Hol. Fundjavën e shkuar u raportua se Alvini ishte nën kujdesin e organizatës britanike Save the Children. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu raportoi në ediocionin e lajmeve të orës 12:00 për një komunikim që kishte patur me “Save the Children”. Në përgjigjen kthyer Top Channel nëse Alvin Berisha është nën kujdesin e kësaj organizate thuhet: “Alvin Berisha nuk është nën kujdesin e Save the Children në kampin Al Hol. Duke marrë në konsideratë këtë çështje të komplikuar të fëmijëve të juaj në Verilindje të Sirisë, ne do të preferonim për të mos komentuar apo spekuluar se çfarë është duke ndodhur me të dhe se si është ai“. Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu