Rama telefonate me Merkel per çeshtjen e negociatave – Lajmi i Fundit – Lajme

0
95
blank
Gjigandi

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Tëitter njofton se ka pasur një telefonatë për 45 minuta me kancelaren gjermane Angela Merkel, me të cilën ka biseduar për procesin e negociatave me Shqipërinë. Sipas Ramës, në këtë telefonatë mes tyre u fol për mbështetjen e pakufizuar që Gjermania i ka dhënë vendin tonë në procesin e integrimit. “Gjatë një telefonate rreth 45 min me Kancelaren Merkel vendosëm të gjitha pikat mbi “i” për ecurinë e mëtejshme të përpjekjeve të përbashkëta për çeljen e negociatave për anëtarësim. Kancelarja rinënvizoi qëndrimin e Gjermanisë në mbështetje të Shqipërisë. Danke Angela”, shkruan Rama. Ndërkohë, Gjermania ka vendosur 9 kushte ndaj Shqipërisë për çeljen e negociatave, të cilat nisin me Reformën Zgjedhore, dhe padyshim zgjidhjen e krizës politike, të cilën Rama e ka kaluar në plan të dytë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu