Përplasje mes tifozëve dhe policëve: 1 i vdekur dhe 22 të plagosur

0
8
Gjigandi

Argjentinë- Përplasje e dhunshme mes tifozëve dhe policëve në Argjentinë.

Në San Luis, gjatë Independiente Ridavivia-Velez Sarsfield, për Kupën Kombëtare, shpërtheu një përleshje e vërtetë mes tifozëve të Independiente, shumë prej tyre pa bileta, dhe policisë.

Sipas dëshmitarëve të pranishëm, raporton ‘Olé’, tifozi që humbi jetën në fillim refuzoi t’i nënshtrohej një kontrolli dhe më pas pati një atak në zemër, nga i cili nuk do të shpëtonte kurrë. Gjithashtu, raportohet se në përleshjet janë plagosur edhe 22 policë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu