Ndeshja Turqi – Shqipëri/ Ja formacioni që do të luajnë kuqezinjtë – Lajmi i Fundit – Lajme

0
57
Gjigandi

Shqipëria do të zbresë në fushën e lojës sërish me skemën 3-5-2 dhe Edi Reja ka vendosur të luajë nga minuta e parë me Gjimshitin, Dermakun, Ismajlin, në mbrojtje, ndërsa Veseli dhe Lenjani duket do kenë detyrë të mbulojnë fashat e krahur, me anësorin e Sionit që pritet të alternohet me atë të Empolit. Në stol Odise Roshin, ndërsa në mesfushë do të veprojë treshja Bare, Memushaj, Gjasula, që do të mbështesin dy sulmuesit Cikalleshi dhe Manaj Ja formacionet TURQIA: Gunok, Çelik, Demiral, Emre, Tufan, Tosun, Çalhanoglu, Umut, Tekdemir, Jilmaz, Aihan Trajner: Senol Gynesh. SHQIPËRIA: Strakosha, Gjimshiti, Dermaku, Ismajli, Veseli, Bare, Gjasula, Lenjani, Memushaj, Cikalleshi, Manaj Trajner: Edi Reja

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu